Lietuva parengė nacionalinių sankcijų Baltarusijos režimui sąrašą – L. Linkevičius (dar papildytas)

BNS nuotr.

nauja 8 pastraipa

Vilnius, rugpjūčio 19 d. (BNS). Lietuva parengė nacionalinių sankcijų Baltarusijos režimui sąrašą, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak ministro, Užsienio reikalų ministerijos parengtas sąrašas trečiadienį perduotas tvirtinti Vidaus reikalų ministerijai, jame – 32 asmenys.

„Sveikiname Europos Vadovų Tarybos pasiryžimą tęsti tą procesą, kurį esame apsprendę per Užsienio reikalų ministrų tarybą, pradėti procesą dėl europinių sankcijų, tai yra labai svarbu. Palaikydami šį sprendimą pradėjome procesą ir nacionalinių sankcijų prieš tuos, kurie vykdė smurtą, naudojo perteklinę jėgą, prieš tų institucijų vadovus, kurios atsakingos už tos veiksmus, prieš tuos, kurie klastojo rinkimus“, – BNS trečiadienio vakarą tvirtino ministras.

Pasak jo, tai bus Lietuvos indėlis į kolektyvinius ES veiksmus po Baltarusijos įvykių. Galutinį sprendimą dėl sankcijų įvedimo turės priimti Vidaus reikalų ministerija.

Ministras taip pat akcentavo, kad sankcijos apima tik draudimą asmenims atvykti į Lietuvą, tarp minimų asmenų – pats prezidentas Aliaksandras Lukašenka ir kai kurie jam artimi asmenys.

„Pavardžių turinio neatskleisime, tik pasakysiu, kad yra 32 pavardės, tarp jų yra ir Aliaksandras Lukašenka ir kiti pareigūnai iš tų struktūrų, kurios atsakingos: jėgos struktūros – Omonas, KGB, rinkimų komisija“, – teigė L. Linkevičius.

„Sankcijos, atvirai kalbant, yra gana simbolinės, nes svarbiausia būtų europinės sankcijos. Bet tai yra tam tikra priemonė, ką mes šiuo metu galime padaryti“, – pridūrė ministras.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė BNS sakė sąrašo dar nemačiusi ir jį žada įvertinti ketvirtadienį.

Baltarusijos valdžiai paskelbus, kad A. Lukašenka per prezidento rinkimus surinko 80 proc. balsų ir buvo perrinktas dar vienai kadencijai, šalyje kilo ir iki šiol tęsiasi tūkstantiniai protestai. Jie malšinami smurtu – sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių, sulaikytieji praneša apie kankinimus sulaikymo įstaigose, žinomos ir patvirtintos trys mirtys.

Europos Sąjungos šalių vadovai trečiadienį apsisprendė taikyti tikslines sankcijas Baltarusijos pareigūnams, prisidėjusiems prie rinkimų klastojimo ir represijų prieš protestuotojus, po Europos Vadovų Tarybos pranešė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. 

Autorius Ignas Jačauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 08, Lietuvos naujienų skyrius

dalintis