Šiaurės Airijos lyderiai pasmerkė besitęsiančius naktinius neramumus

Belfastas, balandžio 8 d. (AFP-BNS). Šiaurės Airijos visų partijų suformuotas ministrų kabinetas ketvirtadienį susirinko pasmerkti kelias dienas besitęsiančių smurtinių neramumų, prasidėjusių šios nestabilios Jungtinės Karalystės provincijos probritiškoje bendruomenėje.

„Naikinimas, smurtas ir grasinimai griebtis smurto yra visiškai nepriimtini ir nepateisinami, kad ir kokie rūpesčiai galėtų kilti bendruomenėse“, – pabrėžiama ministrų kabineto, sudaryto junionistų, nacionalistų ir centristų partijų, pareiškime.

Per naktines atakas sužeista dešimtys policijos pareigūnų, taip pat vienas vairuotojas, į kurio autobusą vėlai trečiadienį pataikė padegamoji bomba.

Šiaurės Airijos teisėkūros asamblėja dėl neramumų pirma laiko sugrįžo iš Velykų atostogų ir surengė skubias diskusijas.

Pasak ministrų, šie išpuoliai yra „šlykštūs ir turi liautis“.

„Tiems, kas siekia pasinaudoti ir išnaudoti mūsų vaikus bei jaunimą, kad vykdytų šias atakas, nėra vietos mūsų visuomenėje“, – priduriama pareiškime.

„Nors mūsų politinės pozicijos daugeliu klausimų labai skiriasi, visi mes vieningai palaikome teisėtvarką ir kartu išreiškiame savo paramą policijai bei policijos pareigūnams, kurie nepaisydami pavojaus sau saugo kitus“, – pažymėjo ministrai.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.
dalintis