ES ambasadoriai sutarė dėl sektorinių sankcijų Minskui, patvirtinimas – ketvirtadienį (papildytas)

REUTERS-Scanpix nuotr.

papildymai visame tekste

Vilnius, birželio 23 d. (BNS). Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriai trečiadienį sutarė dėl ekonominių sankcijų atskiriems Baltarusijos sektoriams, BNS pranešė su situacija susipažinę šaltiniai.

Be kitų dalykų, sankcijomis bus uždraustas dalies baltarusiškų trąšų tranzitas per Klaipėdos uostą. 

Ribojimų poveikis į tranzitą įtrauktoms Lietuvos įmonėms išlieka nežinomas, nes kol kas neaišku, kokiems konkrečiai trąšų produktams bus taikomos sankcijos.

Jos turėtų būti galutinai patvirtintos ketvirtadienį, pabaigus rašytinę procedūrą. Paramą joms turėtų pareikšti ir ketvirtadienį susitiksiantys ES šalių lyderiai.

Sankcijos trąšų sektoriui palies ir vieną didžiausių pasaulyje Baltarusijos kalio trąšų gamyklą „Belaruskalij“, tačiau nuo jų nukentės ir Klaipėdos uostas bei „Lietuvos geležinkeliai“.

Dalies krovinių neteks baltarusiškas trąšas Klaipėdos uoste kraunantis Birių krovinių terminalas.

Sektorinės sankcijos Baltarusijai įvedamos po gegužės pabaigoje įvykusio incidento, kai pareigūnai į Minską nukreipė „Ryanair“ orlaivį ir sulaikė opozicijos tinklaraštininką Ramaną Pratasevičių bei jo merginą Sofiją Sapegą.

Autorius Saulius Jakučionis

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 10, Lietuvos naujienų skyrius

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.
dalintis