2032-ųjų vasaros olimpiada vyks Brisbane – TOK (papildytas)

Tokijas, liepos 21 d. (AFP-BNS). Brisbanui trečiadienį buvo suteikta teisė rengti 2032 metų olimpines žaidynes, pranešė Tarptautinio olimpinio komiteto vadovas Thomas Bachas (Tomas Bachas).

„Tarptautiniam olimpiniam komitetui garbė pranešti, kad teisė rengti 35-ąją Olimpiadą skiriama Brisbanui Australijoje“, – po balsavimo Tokijuje paskelbė Th. Bachas.

Pranešimą džiaugsmingais šūksniais sutiko Brisbano delegatai TOK sesijoje, o pačiame Brisbane Australijoje, kur laukti sprendimo buvo susirinkusi žmonių minia, dangų nušvietė fejerverkai.

Brisbano pergalė atrodė užtikrinta TOK 15 narių vykdomajai tarybai birželio mėnesį vienbalsiai pasiūlius šį miestą kaip vienintelį kandidatą į 2032-ųjų olimpiados šeimininkus.

Sprendimas reiškia, kad TOK jau turi trijų kitų vasaros olimpiadų šeimininkus. 2024-ųjų olimpiada vyks Paryžiuje, o 2028-ųjų žaidynės – Los Andžele.

„Žinome, ko reikia norint surengti sėkmingas žaidynes“, – prieš balsavimą tiesioginiu ryšiu iš Kanberos patikino Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas (Skotas Morisonas).

Brisbanas tapo trečiuoju Australijos miestu, gavusiu teisę rengti vasaros olimpiadą. 1956-aisiais žaidynės buvo surengtos Melburne, o 2000-aisiais – Sidnėjuje ir ši olimpiada laikoma viena geriausių pastaraisiais dešimtmečiais.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.
dalintis