Popiežius prieš COP26 derybas ragina „skubiai“ spręsti klimato krizę

Londonas, spalio 29 d. (AFP-BNS). Popiežius Pranciškus penktadienį paskelbtame kreipimesi prieš Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją COP26 sakė, kad lyderiai turi „skubiai“ reaguoti į klimato krizę. 

„COP26 konferencijoje Glazge dalyvausiantys sprendimų priėmėjai turėtų skubiai pasiūlyti veiksmingą atsaką į patiriamą ekologinę krizę“, – sakė pontifikas kreipimesi, kurį transliavo BBC radijas. 

Jis pridūrė, jog tai suteiktų „konkrečią viltį ateities kartoms“.

Pranciškus pabrėžė, kad kiekvienas žmogus gali prisidėti „prie mūsų kolektyvinio atsako į beprecedentę klimato kaitą ir mūsų bendrų namų degradavimą keitimo“.  

Anksčiau šį mėnesį popiežius kartu su beveik 40 religinių lyderių kreipėsi į COP26 konferencijoje dalyvausiančius valstybių ir vyriausybių vadovus, ragindami juos imtis „skubių, radikalių ir atsakingų veiksmų“ taršai šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis smarkiai sumažinti.    

84 metų Pranciškus, 1,3 mlrd. pasaulio katalikų dvasinis vadovas, klimato derybose Glazge nedalyvaus. Šventajam Sostui jose atstovaus Vatikano valstybės sekretoriaus kardinolo Pietro Parolino (Pjetro Parolino) vadovaujama delegacija.   

Pontifikas numatęs susitikti su keliais pasaulio lyderiais, kurie prieš COP26 konferenciją atvyko į Romą dalyvauti Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikime.  

Penktadienį Pranciškus priims JAV vadovą Joe Bideną (Džo Baideną), kuris yra praktikuojantis katalikas, taip pat Pietų Korėjos prezidentą Moon Jae-iną (Mun Džejiną). Šeštadienį numatytas pirmasis pontifiko susitikimas su Indijos ministru pirmininku Narendra Modi (Narendra Modžiu).   

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

dalintis