Briuselis: kuriama futbolo Superlyga kelia grėsmę Europos vertybėms

Briuselis, balandžio 19 d. (AFP-BNS). Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas, kuruojantis „europietiško gyvenimo būdo apsaugos“ sritį, pirmadienį pasmerkė 12 stipriausių Europos futbolo klubų planus kurti atskirą Europos Superlygą.

„Privalome ginti vertybinį Europos sporto modelį, pagrįstą įvairove ir įtraukimu“, – po klubų pranešimo socialiniame tinkle „Twitter“ parašė eurokomisaras Margaritis Schinas.

„Nėra galimybių palikti tai keliems turtingiems ir įtakingiems klubams, norintiems nutraukti ryšius su viskuo, ką palaiko asociacijos: su nacionalinėmis lygomis, perkėlimu į aukštesnę ar žemesnę lygą, parama paprastam mėgėjiškam futbolui, – sakė M. Schinas. – Visuotinumas, įtraukimas ir įvairovė yra svarbūs Europos sporto ir mūsų europietiško gyvenimo būdo elementai.“

12 stipriausių Europos futbolo klubų, tarp jų „Barcelona“, Turino „Juventus“, Madrido „Real“ ir „Manchester United“, pirmadienį paskelbė apie naujai kuriamą Europos Superlygą. 

Šeši šių klubų yra iš Anglijos lygos, trys – iš Ispanijos, o likę trys – iš Italijos. Taip pat turėtų būti paskelbta apie dar trijų klubų prisijungimą.

Šie klubai nori toliau žaisti ir savo nacionaliniuose čempionatuose, bet Europos futbolo federacijų sąjunga (UEFA) ir minėtų trijų šalių futbolo pareigūnai įspėjo, kad tokio leidimo jie negaus.

Kaip rašo naujienų portalas 15min.lt., Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) ir šešios pasaulio futbolo konfederacijos anksčiau pareiškė, kad klubai, įsitraukę į šį projektą, bus pašalinti iš visų Europos, pasaulio ir vietinių turnyrų, o jų žaidėjams bus uždrausta rungtyniauti nacionalinėse rinktinėse.

Tačiau M. Schinas nepaskelbė jokių veiksmų, kuriais būtų siekiama sutrukdyti klubams atsiskirti, ir nesakė, kad atsiskirdami klubai pažeistų kokius nors ES įstatymus.

Redaktorė Silvija Čibirienė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.
dalintis