Lietuvoje ir toliau auga dėl COVID-19 į ligonines guldomų žmonių skaičius

Vilnius, balandžio 22 d. (BNS). Lietuvoje ir toliau auga dėl COVID-19 į ligonines guldomų žmonių skaičius, ketvirtadienį skelbia Vyriausybės kanceliarija, remdamasi vyresniojo patarėjo Aisčio Šimaičio parengta apžvalga.

Ligonių skaičiai didėja išskirtinai Vilniaus ir Kauno regionuose.

Vilniaus ir Alytaus COVID-19 klasteryje dabar užimtų gydymo ir reanimacijos lovų skaičius siekia gruodžio pradžios lygį, Kauno ir Marijampolės – lapkričio pradžios, o kituose klasteriuose pacientų skaičiai vis dar yra maži.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 1190 COVID-19 pacientų, 125 iš jų – reanimacijoje.

Vyriausybė taip pat skelbia, kad tuo pačiu metu didėja ir testavimo apimtys – per savaitę PGR, kaupinių PGR ir greitaisiais antigeno testais ištestuojama virš 140 tūkst. asmenų – beveik pusantro karto daugiau nei per trečiosios bangos piką žiemą.

„Tikėtina, kad rekordinės testavimo apimtys kartu su beveik 30 % siekiančia visuomenės imunizacija yra tarp esminių priežasčių, kodėl į juodąją zoną įžengiama nuosekliau nei rudenį“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad šiuo metu apie trečdalis pirmų vakcinų dozių yra įskiepijama 65-erių ir vyresniems žmonėms, tačiau ryškus poveikis atvejų augimui kol kas matomas tik tarp sveikatos priežiūros ir socialinės bei globos veiklų darbuotojų, kurių virš 70 proc. šiuo metu turi imunitetą nuo COVID-19.

Švietimo darbuotojų ir 65-erių bei vyresnių amžiaus asmenų grupėse, kuriose tik neseniai imunizacijos lygis perkopė 50 proc., atvejų augimas yra šiek tiek lėtesnis nei likusioje populiacijoje, bet tokio stipraus efekto kaip tarp medikų ir socialinės bei globos veiklų darbuotojų dar teks palaukti, teigiama pranešime.

Lietuvoje jau paskiepyta virš 300 tūkst. aukščiausios rizikos grupės (65-erių ir vyresnių) asmenų. Šiuo metu šios grupės skiepijimas lėtėja, bet vis dar sudaro virš trečdalio visų suleistų pirmų vakcinos dozių, ir imunizacija, įskaitant ir persirgusius, yra pasiekusi apie 60 proc.

Be kita ko, Vyriausybė skelbia, kad vakcinų sunaudojimas Lietuvoje yra labai operatyvus: tik gavus naują „Moderna“ ir „Pfizer“ vakcinų siuntą, visos vakcinos sunaudojamos per keletą dienų, tačiau ir nesunaudotų „AstraZeneca“ vakcinų dabar likę 5 proc. nuo viso gauto kiekio.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 tūkst. 950 žmonių. Pagal deklaruojamus duomenis, tebeserga 58 tūkst. 896 užsikrėtusieji, tačiau statistiškai skaičiuojama, kad sirgti turėtų 14 tūkst. 365 asmenys.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3818 žmonių. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 7724 mirtys.

Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepytas 594 tūkst. 331 asmuo, abiem – 227 tūkst. 754.

Iš viso Lietuva yra gavusi 919 tūkst. 805 vakcinos dozes, 910 tūkst. 905 iš jų pristatytos į skiepijimo centrus. Juose iki šiol sunaudota 822 tūkst. 85 dozės.

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 31, Lietuvos naujienų skyrius

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.
dalintis