Vilniuje nuo kitos savaitės atveriamas COVID-19 vakcinavimas „Litexpo“ parodų centre

Vilnius, balandžio 22 d. (BNS). Vilniuje nuo kitos savaitės atveriamas dar vienas COVID-19 vakcinavimo centras „Litexpo“ parodų centre, pranešė sostinės savivaldybė. 

Pasak savivaldybės, didžiausioje „Litexpo“ salėje, pažymėtoje 5-uoju numeriu, bus įsteigta 50 vakcinavimo kabinų ir tai leis paskiepyti iki 15 tūkst. gyventojų per parą.

Be šio centro ir sostinės poliklinikų, Vilniuje veikia dar du didesni vakcinavimo centrai – savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3) bei Žirmūnų neformaliojo ugdymo centre (Žirmūnų g. 1B). Savivaldybė tvirtina, kad poliklinikos, atsidarius „Litexpo“ centrui, galės koncentruotis į anksčiau paskiepytųjų revakcinaciją ir sunkiai judančių pacientų skiepijimą namuose.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad centras „Litexpo“ rūmuose atveriamas atsižvelgus į Vyriausybės informaciją apie antrą metų ketvirtį išaugsiančius gaunamos vakcinos kiekius.

„Vietų turėsime daugybę, norinčių yra šimtai tūkstančių, dabar mums trūksta tik tą poreikį atitinkančio vakcinų kiekio. Jei reikės, Vilnius pasiryžęs skiepyti ne tik vilniečius, bet ir aplinkinių regionų gyventojus, kur vakcinavimas stringa“, – teigė meras.

Atvykusieji į „Litexpo“, automobiliais bus iškart nukreipti į vakcinacijos centrui rezervuotą nemokamą stovėjimo aikštelę, pasirinkusius viešąjį transportą autobusas atveš iki specialiai įrengtos stotelės. Tam ruošiami nauji maršrutai, vešiantys į vakcinacijos centrą iš kelių miesto vietų.

Pagrindinė taisyklė, galiosianti visiems – iš parkingo į „Litexpo“ teritoriją bus galima patekti tik likus 15 minučių iki skiepo, todėl savivaldybė kviečia gyventojus neatvykti per anksti.

Numatoma, kad šis vakcinavimo centras dirbs nuo 10 iki 20 valandos, paslaugas jame teiks beveik visos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, tarp jų ir privačios „Medica“ klinika ir „Inmedica“ šeimos klinikos. Koordinuoti vakcinacijos procesus vietoje padės Raudonojo Kryžiaus savanoriai, tikimasi ir šaulių pagalbos.

Išsinuomoti „Litexpo“ patalpas miestui per mėnesį kainuoja apie 30 tūkst. eurų.

Miesto tarybai pritarus, patalpos išnuomotos 3-6 mėn. terminui, su teise pratęsti jį antra tiek, jei to prireiktų dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos ir vakcinacijos. Patalpų paruošimas vakcinacijai kainuos dar apie 40 tūkst. eurų.

Savivaldybės teigimu, registruotis skiepijimuisi „Litexpo“ įrengtame centre bus galima jau nuo ketvirtadienio, balandžio 22-osios, adresu vakcina.vilnius.lt.

Autorius Ignas Jačauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 08, Lietuvos naujienų skyrius

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.
dalintis