Indijoje užfiksuotas naujas paros mirštamumo nuo COVID-19 rekordas

Naujasis Delis, gegužės 5 d. („Interfax“-BNS). Indijoje per pastarąją parą buvo užregistruota daugiau kaip 3,7 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirties atvejų – daugiausiai šalyje nuo COVID-19 pandemijos pradžios, pranešė šalies žiniasklaida.

Kaip rodo oficialūs duomenys, nuo koronaviruso pandemijos pradžios Indijoje mirė iš viso 226,1 tūkst. šiuo patogenu užsikrėtusių žmonių; šalyje iki šiol užregistruota 20,66 mln. COVID-19 atvejų. Vis dėlto ekspertai baiminasi, kad tikrieji sergamumo ir mirštamumo skaičiai yra gerokai didesni.

Per pastarąją parą Indijoje patvirtinti 382 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų.

Šalyje jau ilgiau kaip dvi savaites kasdien fiksuojama po daugiau kaip 300 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Daugelyje šalies regionų dėl pablogėjusios epidemiologijos padėties buvo viršyti ligoninių pajėgumai – gydymo įstaigoms stinga lovų, deguonies atsargų ir dirbtinio plaučių vėdinimo aparatų.

Padėtį taip pat blogina Indijoje sparčiai plintanti naują vietinė pandeminio koronaviruso atmaina.

Pagal bendrą patvirtintų COVID-19 atvejų skaičių Indija šiuo metu pasaulyje yra antra po Jungtinių Valstijų, pagal bendrą aukų skaičių – trečia po JAV ir Brazilijos.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

dalintis