A. Armonaitė: norime atverti Lietuvą paskiepytiems Izraelio ir kitų šalių turistams

Vilnius, gegužės 5 d. (BNS). Vyriausybė ketina jau netrukus atverti Lietuvą paskiepytiems Izraelio ir kitų trečiųjų šalių turistams, o sprendimą planuojama priimti kitą savaitę, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

„Norime atverti Lietuvą vakcinuotiems trečiųjų šalių turistams, pavyzdžiui, turistams iš Izraelio. Kitą savaitę planuojama Vyriausybėje priimti sprendimus, kad žmonės, kurie yra pasiskiepiję, čia atvažiuotų“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė A. Armonaitė. 

Ji pabrėžė, kad tai ypač svarbu šalies ekonomikai, nes, pavyzdžiui, Izraelio turistai yra linkę pabūti Lietuvoje ilgiau nei europiečiai ir išleisti daugiau pinigų.

„Ir, žinoma, mūsų kultūriniai ryšiai ir mainai galėtų atsinaujinti jau dabar“, – sakė ministrė. 

Ji taip pat teigė pritarianti „kelionių burbulo“ tarp Baltijos šalių idėjai. 

„Mano asmenine nuomone, tai yra perspektyvi idėja, tikrai reikėtų tą daryti, gal net ir galimybių paso kontekste, jei mūsų kaimynai turėtų tokį instrumentą ar supanašėtų mūsų epidemiologinė situacija, nes dabar truputį skirtingais lygiais laisviname karantiną ir apskritai skirtinga epidemiologinė situacija“, – sakė A. Armonaitė. 

Premjerė Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę suabejojo dėl būtinybės kurti „kelionių burbulą“. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys taip pat teigė, kad tai – galimas pasiūlymas, tačiau šiuo metu prioritetai yra kiti.

Autorė Erika Alonderytė

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 11, Verslo naujienų skyrius

dalintis