Lietuvos bankas panaikino „Finolita Unio“ licenciją (papildytas)

papildyta nuo trečios pastraipos

Vilnius, birželio 8 d. (BNS). Lietuvos bankas panaikino elektroninių pinigų įstaigos licenciją Lietuvos fintech bendrovei „Finolita Unio“, įtariamai dalyvavus Vokietijos „Wirecard“ pinigų plovimo skandale.

Anot Lietuvos banko, tyrimo metu nustatyta, kad bendrovė nesilaikė pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimų.

„Lietuvos banko atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad „Finolita Unio“ į pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sritį žiūrėjo labai formaliai ir neatsakingai, nustatyta daug šiurkščių šios srities pažeidimų“, – pranešime teigė Lietuvos bankas.

Anot jo, bendrovė nevykdė pareigos vertinti klientų keliamą pinigų plovimo ir teroristų finansavimo riziką, aplaidžiai elgėsi nustatydama ir tikrindama klientų bei naudos gavėjų tapatybes, nesiaiškindavo juridinių asmenų veiklos pobūdžio, netinkamai vykdė kliento dalykinių santykių ir operacijų stebėseną bei reikalavimus, susijusius su tarptautinių finansinių sankcijų, ribojamųjų priemonių įgyvendinimu

Panaikinta licencija reiškia, kad „Finolita Unio“ nebegalės teikti jokių finansinių paslaugų.

Portalas „Financial Times“ gegužę paskelbė, kad „Finolita Unio“ atlikta apie 100 mln. eurų vertės pervedimų, kurie atsidūrė Vokietijos prokurorų akiratyje.

FT šaltiniai teigia, kad iki pirmojo 2020-ųjų ketvirčio tuometinė „Finolito Unio“ akcininkė Singapūro bendrovė „Senjo“ iš „Wirecard“ pasiskolino apie 350 mln. eurų. Pati „Finolita Unio“ vėliau teigė atsiribojusi nuo akcininkės, jos neturtinės teisės perleistos buvusiai „Snoro“ ir Ūkio banko bankrotų administratorei „Valnetas“.

Lietuvos bankas „Finolita Unio“ elektroninių pinigų įstaigos licenciją išdavė 2019-ųjų vasarį. Centrinis šalies bankas tyrimą „Finolita Unio“ atžvilgiu atlieka nuo pernai rugsėjo.

„Finolita Unio“ Singapūre įsikūręs pasaulinis finansinių paslaugų holdingas „Senjo Group“ iš fizinių asmenų už neskelbiamą sumą įsigijo 2017-ųjų gegužę.

„Wirecard“ pernai buvo paskelbta nemokia paaiškėjus, kad jos sąskaitose trūksta 1,9 mlrd. eurų, kurie greičiausiai neegzistuoja, o auditoriai nurodė aptikę „įmantrų ir sudėtingą sukčiavimą“.

[email protected], +370 5 205 85 21, Verslo naujienų skyrius

dalintis