M. Puidokas pareiškė Seime patyręs STT agentų smurtą (dar papildytas)

BNS nuotr.

papildymai visame tekste

Vilnius, birželio 10 d. (BNS). Seimo Darbo partijos frakcijos narys Mindaugas Puidokas pareiškė Seime patyręs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų smurtą, teisėsaugai pradėjus tyrimą dėl įtariamos jo padėjėjo korupcijos.

Apie tai jis pranešė ketvirtadienį per plenarinį Seimo posėdį, o vėliau detaliau pakomentavo situaciją žurnalistams.

„Įvyko precedento neturintis atvejis Lietuvos parlamentarizmo istorijoje, savo kabinete buvo prieš mane smurtaujama STT agentų, buvau smaugiamas, suplėšyti darbužiai“, – sakė M. Puidokas.

„Neturiu jokio teisinio statuso – nesu nei liudininkas, ne įtariamasis, iš manęs buvo atimti asmeniniai daiktai jėga, iki kraujo ir rankos sudraskytos iki kraujo. Trūko oro, sakiau, kad dūstu, trūksta oro, o mane toliau smaugė ir savo veiksmų nenutraukė“, – tvirtino jis.

Teigia turintis vaizdo įrašą

Parlamentaro teigimu, Seimo sekretoriato darbuotojai jį informavo, kad turėtų nueiti iki savo kabineto, teigdami, kad pas jį yra svečių. Seimo nariui atėjus, agentai informavo, kad jis negalįs išeiti.

M. Puidokas teigė, kad įvykį filmavo jo advokatas. Vis dėlto vėliau, paprašytas žurnalistų, jis tvirtino negalintis šio įrašo paviešinti.

„Jis (advokatas – BNS) sakė, kad video medžiagą mes naudosime byloje ir su juo atskirai reikės tartis, ar tą video medžiagą tikrai rodyti“, – sakė M. Puidokas.

Politikas teigė, kad advokatą, jam reikalaujant, iškvietė STT agentai.

M. Puidokas reikalavo, kad Seimo vadovybė imtųsi priemonių dėl tokio pareigūnų elgesio.

„Suprantu kad tai kerštas už aktyvią veiklą dėl Partnerystės įstatymo, Stambulo įstatymo“, – sakė jis.

M. Puidokas teigė smurtą iš STT agentų patyręs, kai bandė grįžti iš savo kabineto į Seimo posėdžių salę.

Jis taip pat patvirtino, kad STT agentai iš jo paėmė telefonus.

„Kai atėjo advokatas, advokatas išsakė, kokias aš turiu teises, išsiaiškino, kad aš nesu nei įtariamasis, nei liudytojas, nei specialusis liudytojas, jokiam nesu teisiniam statuse. (Advokatas – BNS) sako, Seimo narys turi teisę eiti į posėdžių salę, (pareigūnai – BNS) sakė, ne, mes neleisim, mes jį apieškosim. Vietoj apieškojimo įvyko smurto akcija“, – pasakojo M. Puidokas.

„Visi aktyvūs smurtiniai veiksmai buvo daromi iš dviejų agentų pusės, aš buvau remiamas iš visų pusių, aš sakiau, man trūksta oro, ir laužiant rankas buvau smaugiamas, plėšomi rūbai“, – teigė Seimo narys, pademonstravęs įplėštą kelnių kišenę.

Vėliau parlamentaras žurnalistams sakė, kad STT agentai vis dar yra jo kabinete, ten taip pat esantis jo padėjėjas ir advokatas.

„Jie ieško per visus dokumentus, per visas papkes, per visus failus, galbūt yra kažkokių popierinių įrodymų to, apie ką, aš dabar suprantu, kalba ponas (Matas) Maldeikis“, – sakė M. Puidokas.

STT patvirtino, jog mobiliuosius telefonus iš parlamentaro turėjo paimti prievarta, nes šis nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų pateikti tyrimui reikšmingus daiktus.

Kaltinimus atmeta

Parlamentaras patvirtino, kad pareigūnų parodytuose dokumentuose buvo įvardyti du jo padėjėjai – Kęstutis Motiečius ir Robertas Stanionis, o tyrimas vyksta dėl azartinių lošimų reguliavimo.

„Dėl tų dalykų, kur jie įrašę ir kaltina, silpnos opozicinės frakcijos narys net norėdamas negalėtų padaryti, nes tuos sprendimus ir balsavimus priima valdančioji dauguma. Ten kažkas buvo susiję su azartiniais lošimais, matot, kaip aš balsuoju, aš niekada nepalaikau azartinių lošimų, visada už tai, kad būtų griežtinama tvarka“, – piktinosi Seimo narys.

Praėjus kelioms minutėms po M. Puidoko pareiškimo Seime STT paskelbė, kad atlieka ikiteisminį tyrimą dėl K. Motiečiaus įtariamo papirkimo ir prekybos poveikiu.

Ikiteisminį tyrimą STT skelbia pradėję po Seimo nario Mato Maldeikio pranešimo apie bandymą jį papirkti.

Tyrimo duomenimis, parlamentaro padėjėjas K. Motiečius Seimo patalpose pasiūlė M. Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ar atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto priėmimas.

M. Puidokas šią informaciją vadino „absurdu“. Pasak politiko, neįtikėtina, kad jo padėjėjas eitų pas ideologinių oponentų atstovą, kuris net nėra pakankamai įtakingas, jog galėtų lemti minėtus dalykus.

„Maldeikis yra mano geras draugas, bet aš niekada – ir galime akistatą padaryti ir Matas patvirtins tą patį, kad aš niekada panašiomis temomis su juo nesu kalbėjęs. Mes, deja, esame ideologiniai priešininkai, skirtingose barikadose“, – tikino M. Puidokas.

Jis pabrėžė, kad nors kaltinamas jo padėjėjas, tai jis patyrė fizinį smurtą, o jo šeima yra bauginama ir patiria stresą.

K. Motiečius buvo sulaikytas. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Autoriai: Jūratė Skėrytė, Milena Andrukaitytė, Austėja Masiokaitė-Liubinienė

redakcija@bns.lt, +370 645 093 86, Lietuvos naujienų skyrius

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.
dalintis