Estijoje startuoja ES skaitmeninis COVID pažymėjimas

Talinas, birželio 10 d. (BNS). Estijoje nuo ketvirtadienio galima išsiimti Europos Sąjungos (ES) skaitmeninį COVID pažymėjimą, supaprastinantį keliones tarp Bendrijos šalių. 

„Pažymėjimai atitinka europinį standartą ir leidžia pateikti informaciją ne tik apie žmogaus paskiepijimą nuo koronaviruso, bet ir persirgimą šia liga ar turimą neigiamą testą“, – nurodė Socialinių reikalų ministerija. 

Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra vieningas ir visoje ES pripažįstamas dokumentas, kuriuo siekiama sudaryti palankesnes sąlygas laisvam piliečių judėjimui pandemijos metu.

Visoje Bendrijoje jis turi oficialiai įsigalioti nuo liepos 1-osios. 

„Nuo COVID-19 pirmąja doze paskiepyti ar jau pilnai vakcinuoti daugiau kaip pusė milijono Estijos gyventojų (iš 1,3 mln. visų šalies gyventojų). Kas savaitę šis skaičius padidėja dešimtimis tūkstančių. Tarp mūsų yra daugiau kaip 100 tūkst. žmonių, persirgusių COVID-19“, – sakė sveikatos apsaugos ir darbo ministras Tanelis Kiikas (Tanelis Kykas).

„Nauji pažymėjimai suteiks galimybę lengviau ir saugiau keliauti, taip pat dalyvauti didelio masto renginiuose“, – pridūrė jis.  

Socialinių reikalų ministerija pažymėjo, kad skaitmeninis COVID pažymėjimas negalės būti naudojamas vietoje paso ar kelionės dokumento, jis taip pat nebus išankstinė laisvo judėjimo sąlyga.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.
dalintis