Penktadienį migrantų Dieveniškėse įkurdinti neketinama, bus deramasi su gyventojais

Dieveniškės, Šalčininkų r., liepos 23 d. (BNS). Migrantų Šalčininkų rajone, Dieveniškėse, penktadienį įkurdinti neketinama, bus iš naujo deramasi su gyventojais.

Penktadienį po pietų iš Dieveniškių išvyko gausios policijos pareigūnų pajėgos, taip pat išvežta ir aplink pastatą, kur planuojama apgyvendinti migrantus, statyti planuota tvora.

„Bandysime tartis ir susitarti, kad sprendimas būtų priimtas ir įgyvendintas gera valia“, – BNS sakė Lietuvos policijos vadovas.

Premjerės patarėjas Kęstutis Lančinskas sakė, kad prie derybų stalo su vietos gyventojais bus grįžtama šeštadienį.

„Mes sutarėme taip, kad mes su gyventojais dar grįžtame prie derybų stalo ir kalbėsimės argumentų kalba, palikę emocijas, todėl šiandien visi atsitraukiame arba skirstomės, nuraminame emocijas ir rytoj susitiksime kalbėtis argumentų kalba, tam tikrais terminais ir faktais“, – žurnalistams sakė jis.

K. Lančinskas, R. Požėla ir vidaus reikalų viceministru Vitalijumi Dmitrijevu penktadienį lankėsi Dieveniškėse, derėjosi su protestuojančiais vietos gyventojais.

Penktadienį derybos nebuvo sėkmingos – valdžios siūlymas apgyvendinti migrantų šeimas iki rugsėjo 1 dienos pasitiktas šūksniais „Gėda“ ir „Ne“.

Vietos gyventojai buvo nepatenkinti, kad niekas iš valdžios atstovų su jais nekalbėjo, teikė prieštaringą informaciją.

Žmonės, susirinkę prie buvusios Technologijų ir verslo mokyklos, rankose laikė plakatus „Ne pabėgėlių centro steigimui Dieveniškėse“, „Dieveniškių gyventojų teisių pažeidimams ne“, „Išgirskite Dieveniškių gyventojus“.

Akcijos dalyviai, tarp kurių yra ir vaikų, rankose laikė Lietuvos vėliavas.

Taip pat vietose suvaryta keletas traktorių, kai kurie papuošti Lietuvos ir Lenkijos vėliavėlėmis, čia pat skambėjo ir Eurikos Masytės „Laisvė“, Marijono Mikutavičiaus „Trys milijonai“.

Migrantai, neteisėtai kertantys Baltarusijos ir Lietuvos sieną, šiuo metu apgyvendinami Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų, Varėnos ir kitose savivaldybėse, taip pat Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, pasieniečių mokykloje Medininkuose.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 31, Lietuvos naujienų skyrius

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.
dalintis