Kariuomenė prisidės prie migrantų apgyvendinimo vietų apsaugos – ministras (papildytas)

papildyta A. Anušausko ir A. Bilotaitės komentarais, naujos 3-11 pastraipos

Vilnius, liepos 28 d. (BNS). Kariuomenė artimiausiu metu prisidės prie migrantų apgyvendinimo vietų apsaugos, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Gavome naują prašymą, manau, į jį tikrai atsižvelgsime. Vidaus reikalų ministerija kreipėsi, kad kariuomenė prisidėtų prie laikino apgyvendinimo vietų apsaugos ir kontrolės“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

„Kariuomenė, skirdama žmones ir techniką, prisidės savo pajėgumais dar papildomai tų vietų apsaugai, kad gyventojai jaustųsi ramesni“, – pridūrė jis.

Jis teigė, kad kariuomenė turėtų rūpintis 12 vietų, kuriose apgyvendinti migrantai, apsauga, tarp šių vietų – ir pasienio užkardos.

A. Anušauskas neatskleidė, kiek šiuo metu tiksliai karių padeda pasieniečiams užtikrinti sienos apsaugą.

„Aš galiu pasakyti, kad tas pajėgumas yra gerokai didesnis negu kitų institucijų pajėgumai, kurie talkina sienos apsaugai“, – tvirtino krašto apsaugos ministras.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sakė, kad daroma viskas, kad būtų užtikrintas apgyvendinimo vietų saugumas.

„Mes paprašėme karių papildomos pagalbos saugant objektus, nes mums tikrai jos reikia. Mūsų sistemos pareigūnai visi yra maksimaliai įtraukti ir kai girdžiu kritiką, kad mes dar turime resursų, kad jų galbūt dar yra, aš noriu aiškiai pasakyti, kad visos vidaus reikalų sistemos struktūros yra maksimaliai įsitraukusios“, – žurnalistams teigė ministrė.

„Tam, kad užtikrintume objektų saugumą, yra operacijų vadovo sprendimas tam, kad būtų galima apsaugoti objektus. Visi tie sprendimai yra tam, kad visuomenė jaustųsi saugi“, – pridūrė ji.

Neteisėtai Baltarusijos ir Lietuvos sieną kirtę migrantai šiuo metu apgyvendinami tiek Užsieniečių registracijos centre pastatytose palapinėse Pabradėje, tiek Pasieniečių mokykloje Medininkuose, taip pat pasienio užkardose.

Be kita ko, migrantai apgyvendinti ir savivaldybėms priklausančiuose objektuose Alytaus mieste ir rajone, Lazdijų, Varėnos ir kituose rajonuose.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 31, Lietuvos naujienų skyrius

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.
dalintis