VSAT vadas: migrantų aktyvumas prie valstybės sienos didėja

Vilnius, rugpjūčio 27 d. (BNS). Vis daugiau migrantų siekia neteisėtai patekti į Lietuvą iš Baltarusijos, taip pat pastebimos ir didesnės jų grupės, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

„Aktyvumas didėja prie valstybės sienos ir apie tai byloja skaičiai tų asmenų, kurie bando nelegaliai atvykti į Lietuvą. Užvakar 155, vakar šiek tiek mažiau, tačiau tas didėjimas yra“, – žurnalistams penktadienį Seime sakė pasieniečių vadas.

„Pastebėjome, kad atvyksta ir šiek tiek didesnės grupės“, – pridūrė jis.

Jo, teigimu, kol kas sunku pasakyti, kodėl vis daugiau migrantų siekia neteisėtai patekti į Lietuvą.

„Sunku pasakyti. Mes galime tai sieti su artėjančiomis pratybomis, tačiau ar neteisėtos migracijos elementas yra šitų pratybų elementas, kol kas tiesioginių įrodymų neturime, bet situacija yra pakankamai dinamiška“, – teigė R. Liubajevas.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko 4,1 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Taip pat priimtas sprendimas apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti asmenis, tai gerokai sumažino plūstančiųjų srautus.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 31, Lietuvos naujienų skyrius

dalintis