Lenkijoje per mėnesį užfiksuota per 3 000 bandymų neteisėtai kirsti sieną iš Baltarusijos

Berlynas, rugpjūčio 27 d. („Interfax“-BNS). Lenkų pasieniečiai rugpjūčio mėnesį užfiksavo 3 059 sirų, irakiečių ir kitų migrantų bandymus neteisėtai patekti į šalies teritoriją iš Baltarusijos, remdamasi Lenkijos vidaus reikalų ministerija pranešė Vakarų žiniasklaida.

„Kiekvieną dieną nuo 100 iki 250 žmonių bando ateiti į Lenkijos teritoriją“, – sakė vidaus reikalų viceministras Maciejus Wasikas (Macejus Vasikas).

Pasak jo, Lenkija pradėjo statyti 2,5 m aukščio tvorą maždaug 180 km ruože prie Baltarusijos sienos. Bendrai Lenkijos ir Baltarusijos siena tęsiasi 418 kilometrų.

Tvora statoma tame ruože, kur neteisėti migrantai dažniausiai bando patekti į Lenkiją. Ten taip pat papildomai nusiųsta 2 tūkst. kariškių.

Lenkijos pasieniečiai rugpjūčio mėnesį taip pat kai kuriuose pasienio ruožuose nutiesė pjaunančios vielos užtvaras.

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) savo ruožtu apkaltino Minską šantažu.

Tūkstančiai migrantų – daugiausia iš Vidurio Rytų – pastaraisiais mėnesiais kirto arba bandė kirsti trijų su Baltarusija besiribojančių Europos Sąjungos valstybių narių – Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos – sienas.

Briuselis teigia, kad Minskas skatina migrantus imtis tokių veiksmų, norėdamas atkeršyti už režimui įvestas sankcijas, o Vilnius tai vadina „hibridine agresija“.

Lietuvai rugpjūčio pradžioje pradėjus apgręžti migrantus, padaugėjo pranešimų apie suintensyvėjusius atvykėlių srautus Latvijoje ir Lenkijoje.

Visos trys ES valstybės neįsileidžia prieglobsčio siekiančių migrantų, o Baltarusijos pasieniečiai neleidžia jiems sugrįžti į Baltarusiją, todėl dažnai kyla konfliktinių situacijų.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

dalintis