A. Bilotaitė: Lietuva siūlo ES taisyklėse leisti neteisėtų migrantų apgręžimą pasienyje

Vilnius, rugsėjo 28 d. (BNS). Lietuva siūlo Europos Sąjungos migracijos taisyklėse numatyti galimybę apgręžti neteisėtus migrantus, kai šalyje galioja ekstremali situacija, taip pat patvirtinti fizinio barjero finansavimą iš Bendrijos biudžeto, sako ministrė Agnė Bilotaitė.

„Esant tokioms situacijoms, kai yra ekstremali situacija, kai nelegalūs migrantai yra naudojami kaip įrankis spaudžiant šalis, šalys narės turi teisę priimti tokius sprendimus, kaip mes esame prisiėmę nacionalinėje teisėje, t.y. neleisti patekti nelegaliai. Tai būtų galima padaryti tik legaliais būdais – pasienio kontrolės punktuose arba kitose numatytose vietose“, – žurnalistams antradienį sakė A. Bilotaitė.

„Taip, ši priemonė turėtų būti įteisinta, bet, noriu pabrėžti, tik esant ekstremaliai situacijai“, – pridūrė ministrė, paklausta, ar kalbama apie migrantų atstūmimą pasienyje.

Anot jos, ES taisyklėse taip pat „turėtų atsirasti suvokimas, kad fizinis barjeras yra būtina priemonė“.

„Šiuo metu Europinės institucijos palaikydavo tik sienų stebėjimo sistemos diegimą, apie fizinį barjerą nebuvo jokios kalbos. Yra vienas dalykas, kad fizinis barjeras kaip priemonė turi būti privaloma, jei reikia, ir statoma. Antras dalykas, ji turėtų būti finansuojamas iš europinių fondų, nes tai nėra tik šalių narių problema“, – teigė ministrė.

Pasak A. Bilotaitės, šie pasiūlymai bus teikiami spalį ES vidaus reikalų ministrų susitikime, kartu siekiant suburti ir valstybių aljansą, palaikantį migracijos taisyklių pokyčius.

Autorius Ignas Jačauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 08, Lietuvos naujienų skyrius

dalintis