Paaiškėjus, kad SAM mokėjo už „Kitokių pasikalbėjimų“ laidą, „Delfi“ nutraukia sutartį (papildytas)

papildyta laidos kūrėjo komentaru nuo 8-os pastraipos

Vilnius, spalio 1 d. (BNS). Paaiškėjus, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sumokėjo už „Kitokių pasikalbėjimų“ laidą su ministro patarėju, portalas Delfi.lt pranešė nutraukiantis sutartį su laidos kūrėjais.

Centrinių viešųjų pirkimų portale skelbiama, jog už „Kitokių pasikalbėjimų“ laidą, kurioje kalbinamas ministro Arūno Dulkio visuomeninis patarėjas, chirurgas Edgaras Kulikauskas, ministerija sumokėjo 12 tūkst. eurų su mokesčiais.

Laidoje, kurioje kalbinamas socialiniuose tinkluose populiarus medikas, žinomas Ciniško chirurgo slapyvardžiu, nėra nurodoma, jog už ją sumokėjo ministerija.

Apie šią sutartį socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė buvęs sveikatos apsaugos ministras, opozicinės „valstiečių“ frakcijos parlamentaras Aurelijus Veryga.

Portalas Delfi.lt, kuriame buvo skelbiamos „Kitokių pasikalbėjimų“ laidos, pranešė nutraukiantis bendradarbiavimą su jų kūrėjais.

„Kitokie pasikalbėjimai“ buvo viena iš tų laidų, kurias Delfi pirko iš laidos kūrėjų. Paaiškėjus tokiam faktui, tenka tik apgailestauti ir atsiprašyti publikos, kuri buvo be mūsų žinios suklaidinta. Tai netoleruotina – nei verslo, nei etikos, nei žurnalistine prasme“, – teigia „Delfi“ Rinkodaros vadovas Irmantas Matilionis.

Ministerija yra skelbusi, jog teikti visuomeninio konsultanto paslaugas ministrui A. Dulkiui E. Kulikauskas šių metų sausį pasisiūlė savo iniciatyva.

Prodiuseris: dėl laidos kreipėsi ministerija

SAM sutartį dėl laidos pasirašė su Mantu Bertuliu, jis nurodo esantis „Kitokių pasikalbėjimų“ sumanytojas ir prodiuseris.

Kaip fesibuke penktadienį rašo M. Bertulis, į jį ministerija kreipėsi po to, kai dar gegužę jis savo iniciatyva sukūrė filmuką apie skiepus, kurį naudojo Vilniaus, Kauno savivaldybės bei ministerija. Jis teigia po jo ir sulaukęs šio pasiūlymo.

„Rugpjūčio 25 dieną sulaukiau skambučio iš SAM. Jie dar kartą padėkojo už tą filmuką apie skiepus ir paklausė, ar būtų galima padaryti „Kitokius pasikalbėjimus“, kurių metu būtų pakalbėta apie vakcinų naudą. Aš, kaip pats didžiausias vakseris, aišku, sutikau su šituo pasiūlymu“, – rašo M. Bertulis.

Jis tvirtina, jog pakviesti E. Kulikauską buvo jo idėja, tačiau iš pradžių laidoje dalyvauti jis atsisakė.

„Nei turinys, nei niekas su juo derinta nebuvo. Apie vakcinas kalbėjome labai mažą segmentą, nes pats Edgaras kaip pašnekovas buvo labiau įdomus, nei tos vakcinos“, – teigia M. Bertulis.

Jis teigia, kad pašnekovas nežinojo apie šią sutartį.

M. Bertulis pripažįsta, jog padarė klaidą nepažymėjęs, jog laida yra finansuota ministerijos. Jis teigia, kad tai įvyko dėl patirties stokos, o tokio prašymo iš ministerijos negavo, nors apie tai teiravosi.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

redakcija@bns.lt, +370 645 093 86, Lietuvos naujienų skyrius

dalintis