Per ginkluotą išpuolį Norvegijoje nukentėjo Lietuvos pilietė – URM

Vilnius, spalio 15 d. (BNS). Per išpuolį Norvegijoje, kuriame lanku ginkluotas vyras nužudė penkis žmones, nukentėjo ir Lietuvos pilietė, penktadienį patvirtino Užsienio reikalų ministerija.

„Lietuvos ambasada Norvegijoje šiandien gavo Norvegijos policijos atsakymą į užklausą apie per išpuolį Kongsberge galimai nukentėjusius Lietuvos piliečius. Policija informavo, kad viena nukentėjusiųjų per išpuolį yra Lietuvos pilietė, gyvenanti Norvegijoje 14 metų. Pilietė, suteikus pagalbą, jau nėra gydoma ligoninėje“, – BNS informavo užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Kongsberge, esančiame į pietvakarius nuo Norvegijos sostinės Oslo, trečiadienio vakarą lanku ir strėlėmis ginkluotas vyras nušovė penkis žmones bei dar du sužeidė.

Policija informavo, kad netrukus sulaikytas įtariamasis – 37 metų Danijos pilietis Espenas Andersenas Brathenas (Espenas Andersenas Bratenas), gyvenęs tose apylinkėse.

Vietos prokurorai informavo, jog vyras perduotas medikams, siekiant įvertinti jo psichikos būklę, ar jis gali būti pakaltinamas dėl savo veiksmų, ekspertizė gali užsitęsti kelis mėnesius. Pats vyras prisipažino žudęs žmones.

Policija anksčiau ketvirtadienį tvirtino, kad E. A. Brathenas yra atsivertęs į islamą ir žinomas teisėsaugai kaip galimai radikalizavęsis asmuo. Pareigūnai pradžioje nurodė, kad išpuolio paskatos tikriausiai buvo teroristinės, bet neatmetė ir asmens psichikos sveikatos sutrikimo galimybės.

Autorius Ignas Jačauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 08, Lietuvos naujienų skyrius

dalintis