Baltarusija paskelbė ekstremistiniais opozicijos kanalo NEXTA puslapius

Minskas, spalio 29 d. („Interfax“-BNS). Baltarusijos vidaus reikalų ministerija penktadienį paskelbė, kad opozicijos tinklaraštininko Sciapano Pucilos įkurti susirašinėjimo platformos „Telegram“ kanalai yra „ekstremistiniai“ ir uždraudė jų veiklą.

„Vidaus reikalų ministerija priėmė sprendimą pripažinti grupę piliečių, užsiimančių ekstremistine veikla per „Telegram“ kanalus NEXTA, „NEXTA-Live“ ir LUXTA, ekstremistiniu dariniu ir uždrausti jo veiklą“, – sakoma per „Telegram“ paskelbtame VRM pranešime.

S. Pucilos „Telegram“ kanalai buvo įtraukti į grupių ir asmenų, „prisidedančių prie ekstremistinės veiklos“, sąrašus.

Autoritarinio Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimas dar pernai spalį paskelbė visą kanalo „NEXTA-Live“ turinį и NEXTA logotipą  „ekstremistine medžiaga“.

Ne to, NEXTa įkūrėjai S. Pucila ir Ramanas Pratasevičius buvo įtraukti į teroristinėje veikloje dalyvaujančių asmenų sąrašą.

R. Pratasevičius šių metų gegužę buvo suimtas, kai Minske buvo priverstinai nutupdytas bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Dėl šio incidento Europos Sąjunga ir daugelis kitų šalių Baltarusijai paskelbė ekonominių sankcijų.

S. Pucila šiuo metu gyvena Lenkijoje.

NEXTA daug prisidėjo koordinuojant masinius protestus po pernai rugpjūtį Baltarusijoje įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais. To balsavimo nugalėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, geležiniu kumščiu valdantis šalį jau beveik tris dešimtmečius.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

dalintis